Powered by ZigaForm version 3.9.9.3

مشاوره نوشتن پروپوزال و مشاوره آموزش انجام پایان نامه حسابداری در مقطع ارشد

حسابداری عبارت از نظام و سیستم جامعی است که با استفاده از آن ، اطلاعات بعد از گردآوری و ثبت شدن به صورت های گوناگون طبقه بندی می شوند تا بتواند در تهیه ی انواع گزارش های مالی و صورتهای حسابداری به منظور استفاده ی مدیران ارشد سازمان ها و نهادهای مختلف مثل بانک ها و موسسات سرمایه گذاری و مالیاتی مورد بهره برداری قرار گیرد . در جهان رو به رشدی که پیوسته انواع شرکت ها و موسسات برای فعالیت اقتصادی تاسیس می شوند رشته حسابداری از اهمیت بالایی برخوردار است . در این مقاله به دنبال معرفی رشته حسابداری ، گرایش های مختلف دانشگاهی ، موضوعات مرتبط با آن و پایان نامه حسابداری هستیم در این پست از سایت ادیب نگار با ما همراه باشید امیدواریم برای شما مفید واقع شود .

برای حسابدار شدن چه توانایی هایی لازم است؟

مهمترین ویژگی برای تحصیل در رشته حسابداری این است که در درس ریاضی نمرات قابل قبولی داشته باشد .

دقت و نظم و انضباط از دیگر شرایط برای ورود به این رشته است . از آنجایی که کار حسابداری مستلزم سرو کار داشتن دائمی با اعداد و ارقام است بنابراین صبر و حوصله ازلوازم اصلی رشته حسابداری  است . یکی دیگر از قابلیت های مورد نیاز در رشته حسابداری داشتن استعداد ادبی مناسب برای تدوین و نگارش گزارش های مختلف است. تسلط  به برنامه های کامپیوتری هم برای موفقیت در این رشته مورد نیاز است .

دروس مختلف رشته حسابداری در مقطع کارشناسی

دروس پایه ی رشته حسابداری عبارتند از: روانشناسی عمومی ، جامعه شناسی ، اصول علم اقتصاد ، ریاضیات پایه ، ریاضیات کاربردی ، آمار کاربردی ، مبانی کاربرد کامپیوتر ، پژوهش و عملیات ، مدیریت تولید ، حقوق بازرگانی ، پول و ارز بانکداری ، مبانی سازمان مدیریت ، توسعه اقتصادی ، مالیه عمومی ، روش تحقیق .

دروس تخصصی رشته حسابداری از این قرارند:اصول حسابداری ، حسابداری میانه ، حسابداری پیشرفته ، حسابداری صنعتی ، حسابرسی ، حسابداری مالیاتی ، اصول تنظیم و کنترل بودجه ، مدیریت مالی ، مباحث جاری حسابداری ، متون حسابداری

گرایش های رشته حسابداری

حسابداری مالی:

این شاخه که یکی از شاخه های مهم رشته حسابداری می باشد به نام حسابداری عمومی نیز شناخته می شود . حسابداری مالی به عنوان پایه و اساس دیگر شاخه های حسابداری به حساب می آید .  اساس فعالیت این رشته ثبت اسناد مالی در دفاتر مخصوص حسابداری و فرآهم اوردن صورت ها و گزارش های مالی در پایان سال مالی هر شرکتی است .

 • حسابداری دولتی:در این رشته اساس کار در مورد شرایط ونحوه ی ثبت و نگهداری حساب ها در سازمان ها و شرکت های دولتی می باشد
 • حسابداری صنعتی:موضوع حسابداری صنعتی روش های محاسبه ی قیمت های تمام شده ی هر محصول در مراحل مختلف تولید است تا گزارش های سود و زیان بر اساس آن تهیه شود.
 • حسابداری بودجه ای:درباره ی شرایط و چگونگی محاسبه مالیات و میزان آن برای هر یک از واحد های تولیدی و تجاری و دیگر موارد با توجه به قوانین مالیاتی ملی بحث و گفتگو می شود
 • حسابداری بودجه ای:موضوع این نوع از حسابداری مطالعه در زمینه ی تهیه و تنظم بودجه ی با توجه به منابع مالی موجود است
 • حسابرسی:منظور از حسابرسی بررسی اسناد و مدارک همچنین دفاتر و صورت های مالی یک موسسه یا شرکت به منظور رسیدگی به درستی یا نادرستی آن ها می باشد بنابراین مقوله حسابرسی جدا از انواع شاخه های حسابداری می باشد . درواقع نتایج کار حسابداری به عنوان مواد اولیه ی حسابرسی محسوب می شود . حسابرسی در حالت کلی به دو نوع حسابرسی داخلی و حسابرسی خارجی تقسم می شود . در نوع اول عملیات حسابرسی توسط حسابرسان خود شرکت یا موسسه آموزش انجام می شود اما در نوع دوم حسابرسی توسط موسسات حسابرسی مستقل از خارج شرکت آموزش انجام می شود .

اصول حسابداری

در علم حسابداری اصول مهمی وجود دارند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

اصل قیمت تمام شده

این اصل  به این معنا است که کلیه اقلام با ارزش زمان تملک باید در دفاتر ثبت شده و در صورتهای مالی در نظر گرفته شوند . به عبارت دیگر منظور از بهای تمام شده هر دارایی ، عبارت است از ارزش مبادله‌ای نقدی آن در تاریخ تحصیل آن دارایی . پرداخت‌های اضافی به صورت خریدهای نسیه  یامدت دار جزء بهای تمام شده دارایی به حساب نمی آیند .

اصل تحقق درآمد

اصل تحقق درآمد ، زمان حصول درآمد و ثبت آن در حسابها و صورتهای مالی را مشخص می کند . مطابق با این اصل درآمد زمانی حاصل می شود که دو شرط زیر را دارا باشد:

۱- معامله یا داد و ستدی شکل گرفته باشد .
۲ – پروسه ی حاصل شدن سود مراحل خود را کامل کرده باشد .
تکمیل پروسه ی  حاصل شدن سود عبارت از تکمیل فروش یا آموزش انجام خدمت ، انتقال مالکیت از فروشنده به خریدار ، دریافت وجه نقد یا مطمئن شدن از دریافت وجه نقد در آینده است .

برطبق اصل تحقق درآمد مبالغی که به عنوان پییش درآمد از مشتری دریافت شده است نباید به عنوان درآمد منظور شود زیرا فرآیند کسب سود هنوز کامل نیست .

اصل افشای کامل حقایق

این اصل  به این معنا است که کلیه حقایق با اهمیتی که در رابطه با صورت های مالی  و نتایج حاصل از فعالیت های آن وجود دارد ، باید به شکل مناسبی  افشاء گردد ، ودر اختیار استفاده کنندگان از صورتهای مالی قرارگیرد .

اصل قابل اعتماد بودن:

قابل اعتماد بودن ایجاب می کند که اطلاعات  نوشته شده در گزارشات وصورتهای مالی صحیح باشند ، قابل تائید و تصویب باشند و کامل و جامع باشند .

اصل قابلیت مقایسه

امکان مقایسه ی اطلاعات حسابداری نتایج سودمندی در اختیار مدیران و شرکت ها قرار می دهد بر این اساس اطلاعات حسابداری هم باید قابلیت مقایسه با یکدیگر در طی دوره های مختلف مالی را داشته باشند و هم قابلیت مقایسه با اطلاعات موسسات مشابه را دارا باشند .

در این مقاله تلاش شد تا رشته حسابداری  معرفی شود . امیدوارم برای شما سودمند واقع شده باشد . مدیران سایت ادیب نگار با بهره گیری از فارغ التحصیلان و دانشجویان برتررشته حسابداری آمادگی دارند در رابطه بامشاوره ، نوشتن پروپوزال و پروژه نویسی در خدمت شما باشند . لطفا  برای استفده از خدمات مختلف سایت ادیب نگار با ما تماس بگیرید . منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم .

مشاوره نوشتن پروپوزال و مشاوره آموزش انجام پروژه کارشناسی ارشد حسابداری

 • مشاوره در نگارش پروژه مقاله کلاسی
 • مشاوره در نگارش پروژه ترجمه مقاله لاتین
 • مشاوره در نگارش پروژه در زمینه حسابداری
 • مشاوره در نگارش پروژه در زمینه حسابرسی

مشاوره نوشتن پروپوزال و مشاوره آموزش انجام پروژه حسابداری و حسابرسی

 1. حاکمیت شرکتی
 2. افشا و شفافیت
 3. سرمایه گذاری وکارآیی سرمایه گذاری
 4. ریسک و انواع آن
 5. مدیریت سود
 6. گزارشگری مالی
 7. مسئولیت اجتماعی
 8. کیفیت سود
 9. نقدینگی و نقدشوندگی
 10. بازده سهام
 11. عملکرد مالی
 12. سرمایه فکری
 13. و غیره
 • پروژه جمع آوری داده ها شرکتهای پذیرفته شده در بورس و فرابورس تهران
 • امکان جمع آوری داده ها مربوط به شرکتهای پذیرفته شده در بورس کشورهای خارجی
 • ترجمه متون تخصصی
Avatar
درباره ادیب نگار