Powered by ZigaForm version 3.9.9.3

دانشجو باید بعد از نوشتن پایان نامه، در جلسه‌ای با حضور استاد راهنما و اساتید داور از پایان نامه دفاع کند. دفاع از پایان نامه برای هر دانشجوی تحصیلات تکمیلی صرف نظر از رشته و دانشگاه، یک تجربه پر از استرس است. دانشجو باید در جلسه دفاع که تقریبا نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد، یافته‌های پایان نامه و اهمیت آن را توضیح و ارائه دهد.

با توجه به محدودیت زمانی باید مطالب و نتایج مهم پایان نامه به صورت تیتروار و خلاصه در اسلایدهای از قبل آماده شده بیان شود. بعد از توضیحات دانشجو، داوران داخلی و خارجی از قسمت‌های مختلف پایان نامه سوال می‌کنند. بنابراین دانشجو باید علاوه بر آماده سازی اسلایدهای ارائه پایان نامه، خود را برای سوالات داوران آماده کند.

بعد از جلسه دفاع، استاد راهنما، داور خارجی و داخلی با در نظر گرفتن محتوای پایان نامه و نحوه ارائه دانشجو، نمره پایان نامه را مشخص می‌کنند.

بنابراین نحوه ارائه، پاسخ به سوالات داوران و کنترل استرس در جلسه دفاع در نمره پایان نامه نقش مهمی دارد و بهتر است دانشجو پیش از این جلسه مهارت‌های ارائه دفاع از پایان نامه و کنترل استرس را یاد بگیرد.

در حال حاضر ادیب نگار با همکاری تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر، مفتخر است تا به دانشجویان برای آماده شدن برای جلسه دفاع از پایان نامه یاری رساند.

Avatar
درباره ادیب نگار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *